Plan lekcji Gimnazjum nr 6 Plan lekcji Szkoła Podstawowa nr 13 Zastępstwa Gimnazjum nr 6 Zastępstwa Szkoła Podstawowa nr 13 Dziennik elektroniczny
Strona główna
Kontakt
Szkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich OlimpijczykówSzkoła Podstawowa Nr 13 Im  Polskich Olimpijczyków
 
 
 
Plac zabaw

Na terenie szkoły powstał plac zabaw, z którego korzystają dzieci w ramach zajęć edukacyjnych
i pozalekcyjnych. Jest wspaniałym miejscem aktywnego spędzania czasu również dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, którzy na świeżym powietrzu bawią się chętniej. 
Plac zabaw jest wyposażony w różnorodne przyrządy wspomagające wielokierunkowy rozwój fizycznej sfery dziecka. 

Do dyspozycji dzieci mają drabinki, mostki, małe ścianki do wspinaczki, ślizgawkę, drążki, huśtawki i równoważnie. Dzięki takiej różnorodności plac zabaw jest ciekawy i w pełni wykorzystany. Przyjazne kolory tworzą miłą i uspakajającą atmosferę. Poprzez odpowiednio zabezpieczone urządzenia i piankowe podłoże plac staje się bezpiecznym miejscem zabaw i rozwoju.        

      --> zobacz zdjęcia


 

Kącik zabaw "SMYKOLANDIA" 

 
W ramach rządowego projektu "Radosna szkoła", w naszej szkole powstał Kącik Zabaw przeznaczony dla uczniów klas I-III oraz grup przedszkolnych. Miejsce zabawy, zgodnie z założeniami programu, zostało wyposażone w sprzęt, dzięki którym uczniowie mogą brać udział w zajęciach ruchowych, co ma zapewnić dzieciom rozwojową i ciekawą zabawę. Zabawy w „Smykolandii” (nazwę zaproponowali sami uczniowie) zapewniają dzieciom niecodzienne wrażenia, a także rozwijają ich sprawność ruchową.

Dzieci mogą ćwiczyć zmysł równowagi, orientację, a przede wszystkim bezpiecznie się bawić. Entuzjazm wśród dzieci wyzwala zabawaw specjalnie zaprojektowanym do tego celu miejscu, w którym znajduje się suchy basen wypełniony kolorowymi piłeczkami, tunel, drabinki, huśtawki czy trampolina.

                                                                                    -->zobacz zdjęcia
 

 

 

Wit@j w szkole jutra

Uczniowie klas pierwszych mają możliwość nauki nie tylko w oparciu o tradycyjny podręcznik ale  poprzez multibooki – multimedialny podręcznik , w  którym interaktywne  ćwiczenia sprawiają, że strony podręcznika ożywają, nauka staje się zabawą, ćwiczenia można  wykonać  bezpośrednio na tablicy interaktywnej, w którą wyposażona jest szkoła.
Ta niezwykła tablica pełni rolę wielkiego monitora, która reaguje na dotyk specjalnego pióra. Układ multibooka  odpowiada  kolejności ćwiczeń zawartych w podręczniku, przez co można strona po stronie  oglądać poszczególne tematy z podziałem na tygodnie i dni, jednocześnie wzbogacając wiedzę uczniów poprzez zawarte w multibooku materiały dodatkowe takie jak: zdjęcia, filmy, nagrania.

Uczniowie na zajęciach z tablicą interaktywną są bardziej zainteresowani lekcją. Taki podręcznik multimedialny sprawia, że uczniowie chętniej i szybciej się uczą.   

 

 

Stadion piłkarski

Obiekt jest własnością Gminy Miasta Żory, pod zarządem dyrektora Zespołu Szkół nr 6. Boisko jest
w pełni ogrodzone o wymiarach placu gry 105 x 66m, posiada wymagane strefy bezpieczeństwa za bramkami - 8m oraz od linii bocznych – 3m. Posiada  dwie pełno wymiarowe bramki z atestami
oraz cztery bramki 5 x 2 m również atestowane. Boisko jest ze sztucznej nawierzchni o wysokiej jakości (FIFA B), ma dwa zadaszone boksy z 13 miejscami dla zawodników rezerwowych.
Szatnie (cztery dla drużyn oraz jedna sędziowska) znajdują się w segmencie sportowym na terenie Zespołu Szkół.  

 

--> zobacz prezentację

Szkolna Izba Regionalna

 

15 grudnia 2005 roku, w ramach corocznych Dni regionalnych w SP 13 odbyło się uroczyste otwarcie Szkolnej Izby Regionalnej. Stanowi ona ogniwo łączące przeszłość z teraźniejszością. Zgromadzono tam meble, sprzęt
i pamiątki po naszych przodkach, ale też wyeksponowano materiały wykorzystywane i tworzone przez uczniów, podczas kolejnych Dni regionalnych.
Izbę utworzono dzięki pomocy rodziców, uczniów i wielu nauczycieli. Zamiarem organizatorek (Bożeny Pietrzak, Izabeli Brząkalik oraz Janiny Wychrystenko) jest ciągłe wzbogacanie zbiorów oraz prowadzenie zajęć z regionalizmu z uczniami Zespołu Szkół nr 6 w Żorach, a także zapraszanie na te zajęcia przedszkolaków i uczniów z innych placówek.
Izbę odwiedzali rodzice, przedstawiciele władz miasta oraz nadzoru pedagogicznego. W zajęciach uczestniczyli między innymi goście z Ukrainy, G 6, SP 12, oddziałów przedszkolnych oraz zaprzyjaźnionej, współpracującej z nami w ramach edukacji regionalnej placówki szkolno – przedszkolnej z Katowic. Odbyły się tam też zajęcia podczas Panelu SUS (Szkoła Ucząca Się).
Uczniowie SP 13 uczestniczą w zajęciach prowadzonych w Szkolnej  Izbie Regionalnej w zależności od potrzeb
w trakcie procesu dydaktyczno – wychowawczego oraz w ramach corocznych Dni regionalnych.

-->zobacz zdjęcia

 

Dni regionalne, konkursy gwary

Dni regionalne odbywają się co roku na przełomie listopada i grudnia. W ich ramach organizowany jest szkolny konkurs gwary, apele, zajęcia edukacji regionalnej, zajęcia w Szkolnej Izbie Regionalnej.
Oto niektóre hasła przewodnie Dni regionalnych minionych lat:
• Dziedzictwo kulturowe na Śląsku;
• Moja mała ojczyzna;
• Ocalić od zapomnienia;
• Śląsk w literaturze;
• Tu, gdzie nasz dom;
• Jesteśmy stąd;
• Godomy po ślonsku.
 Laureaci szkolnych konkursów gwary uczestniczą w konkursach miejskich. Corocznie startujemy w kategoriach: monolog i scenka. Uczniom pomocą służą niektórzy rodzice, a szczególnie babcie lub dziadkowie, którzy jeszcze dziś posługują się gwarą swoich przodków.

 

-->zobacz zdjęcia

-->zobacz zdjęcia

 


 

Copyright © by Zespół Szkół nr 6 / All rights Reserved